StajYeri Destek Programı 2021 Başvuruları Başladı

Bilgisayar Mühendisleri Odasının, BMO Ana Yönetmeliğinde tanımlı amaçlar ve 5. Dönem Çalışma Programı doğrultusunda uygulamayı sürdürdüğü “StajYeri Destek Programı”na 2021 yılı için başvurular başladı.

Staj Yapmak için öncelikle https://www.bmo.org.tr/ogrenci-uyelik-formu/ linkinde bulunan formu doldurunuz.Ardından

https://www.bmo.org.tr/stajyer-basvuru-formu/ adresi ile StajYeri Destek Programı'na başvurabilirsiniz.

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım ve Bilişim Mühendisliği bölümlerinde eğitim gören BMO-Genç üyesi öğrencilerin yararlanabileceği StajYeri Destek Programıyla, öğrencilerin ilgi duydukları meslek alanlarında kendilerini geliştirmeleri, staj yaptıkları kurum ve kuruluşlara katma değer yaratma olanağı bulmaları amaçlanmaktadır.
Program Nasıl İşler?
Öğrenci üyelerin ve kurumların başvuruları belirlenen tarihe kadar toplanır. BMO Staj Komisyonu, başvuruları değerlendirerek gerekli eşleşmeyi yapar. Eşleme sonucu, kurumlara ve öğrencilere duyurulur; işyerleri, kendilerine yönlendirilen stajyer adaylarıyla bağlantıya geçer.
Staj kontenjanı, işyerlerinin sağladığı staj pozisyonları ile sınırlıdır. Öğrenci başvuruları, ancak oluşan kontenjan oranında değerlendirilebilecektir. 
Program Takvimi
26 Şubat 2021: Öğrenciler için son başvuru tarihi
13 Mart 2021: Birinci grup eşleştirmelerin duyurulması
30 Nisan 2021: İşyerleri için son talep tarihi
8 Mayıs 2021: İkinci grup eşleştirmelerin duyurulması
15 Mayıs 2021: Ek yerleştirmelerin duyurulması

Son Güncelleme Tarihi : 26.01.2021 18:30 Okunma Sayısı : 525

Son Duyurular
>